Přejít k hlavnímu obsahu
x

SEARCH IT – „Šestka“ takes it all

Akce /foto

VOŠ a SPŠ Šumperk pořádá již 9 let soutěž SEARCH IT, v níž žáci vyhledávají na internetu informace z různých oblastí – a jak název napovídá – v angličtině.

Naše škola se do soutěže zapojila již od 1. ročníku a takřka v každém roce někdo z našich soutěžících vyšplhal na pomyslnou "bednu". Jsme rádi, že naši žáci zvládají jak angličtinu, tak i onu, v současné době ve všech pádech skloňovanou, informační gramotnost.

Nutno však přiznat, že letošní úspěch nás opravdu překvapil.

Ze školního kola, které proběhlo v pátek 11. ledna 2019 a při němž žáci pracovali se zadáním z jednoho z předchozích ročníků, vzešli celkem 4 postupující z 8. a 9. ročníku a v okresním kole nás skvěle reprezentovali.

Okresní kolo proběhlo ve středu 23. ledna 2019 a přineslo nám tato krásná umístění:

V kategorii I. zabodovali oba naši reprezentanti: Michal Kajnar (VIII. A) si „vygooglil“ 2. místo a Marie Gahaiová (VIII. B) se umístila jen o stupínek za ním.

V kategorii II. pak Dominik Vémola (IX. A) v soutěži zvítězil.

Gratulujeme!

Z. Bendová