Úspěchy našich týmů v poháru rozhlasu 2024

Akce/foto

Zlatá „osmistovka“ pro Natálku, stříbrná štafeta starších žákyň a bronzový hod kriketovým míčkem pro Barboru!

Ve čtvrtek 16. 5. 2024 se na Tyršově stadionu v Šumperku opět setkali atleti a atletky základních škol z celého okresu. Všichni účastníci nadšeně bojovali v těchto disciplínách: sprint na 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, vrh koulí (3 kg a 4 kg), štafety na 4 x 60 m a vytrvalostní běhy na 600 m, 800 m, 1000 m a 1500 m. Naše škola do soutěže o Pohár rozhlasu 2024 vyslala dvě družstva dívek (starší i mladší) a jedno družstvo starších žáků.

Počasí přálo výborným výkonům, děvčata ze „šestky“ vybojovala v celkovém hodnocení týmů dvakrát skvělé 6. místo (u mladších žákyň se zúčastnilo 18, u starších 16 družstev), chlapci dosáhli na krásné 7. místo (ze 17).

Naše „žirafy“ a „žirafáci“ předvedli několik osobních rekordů, za zmínku stojí umístění Natálie Sudíkové z VIII. C, která se v jednotlivcích ocitla na vynikající čtvrté příčce s počtem bodů 1078 a zároveň ve vytrvalostním běhu na 800 m byla bezkonkurenčně nejrychlejší (s časem 2:40,60 min), osobní rekord v hodu míčkem (35,94m) znamenal pro Barboru Rusinovou ze VII. A třetí pozici a čtveřice starších žákyň ve složení Barbora Plíhalová z VIII. A, Denisa Kulhánková z VIII. B, Aneta Vepřková z IX. B a Natálie Sudíková z VIII. C si ve štafetovém běhu na 4x60m doběhla pro nádherné druhé místo!

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k úžasným výkonům.

Mgr. I. Pánová