Příběhy našich sousedů

Akce/foto

Je důležité uchovávat příběhy lidí, kteří si něco prožili, a předávat je dál. Právě tomuto se věnuje projekt Příběhy našich sousedů, do kterého se naše škola opět zapojila. Letos náš tým ve složení Barbora Štěpánková, Julie Chvílová, Klára Stratilová, Daniel Drago Homola a Vojtěch Faltus pod vedením Ireny Kampové zpracovával příběh paní Lenky Nezbedové.

Za naší prací se skrývá spoustu dřiny – nahrávání rozhovoru s pamětníkem, tvoření scénáře k reportáži, stříhání reportáže, tvorba životopisu a mnoho dalšího. Svoji práci jsme dne 17. 6. 2024 společně s dalšími týmy z okolí prezentovali v Městské knihovně T. G. Masaryka. Všechny prezentace sklidily velký potlesk a uznání poroty i publika.

Výstupy z projektu naleznete zde            

Vojtěch Faltus, IX. C