Naše atletky opět na předních příčkách

Akce/foto

Každoročně se na konci září koná na Tyršově stadionu v Šumperku okresní kolo v Atletickém čtyřboji, kde se setkávají nejlepší atleti a atletky základních škol. V příjemně teplém počasí se letos střetlo 353 závodníků ve čtyřech kategoriích.

Naše „žirafy“ ani letos nechyběly a opět patřily mezi top týmy. Naši školu tak reprezentovaly jak mladší žákyně (6. - 7. ročník), které v konkurenci 18 družstev vybojovaly vynikající 4. místo, tak žákyně starší (8. - 9. ročník), ty se z celkového počtu 18 družstev umístily na výborném 6. místě.

Celkem 174 atletek se představilo v těchto disciplínách:

v běhu na 60m, ve skoku dalekém nebo skoku vysokém, v hodu kriketovým míčkem nebo vrhu koulí, v běhu na 600m nebo 800m.

Nejlepší individuální umístění předvedly: Terezka JANUŠKOVÁ (IX. B), která ve skoku dalekém skončila na skvělé „bronzové“ pozici a Natka LADISLAVOVÁ (VII. B), která byla také „bronzová“, tentokrát ve skoku vysokém.