Krajské kolo mistrovství ČR v deskových hrách.

Akce/foto

Tak opět se na naší škole uskutečnilo odpoledne s deskovými hrami. Tentokrát šlo dokonce o hodně. O postup na finále mistrovství České  republiky v deskových hrách. Hrály se tři hry. Tradiční "Turboprší", nově "4MATION" a "Rychlé Šípy". Účast byla největší v nejmladší kategorii. Nelze se tomu divit. Jednalo se (ve velké míře) o členy kroužku deskových her.

Je potěšitelné, že na toto krajské kolo MČR v deskových hrách přišli i bývalí žáci naší školy. Není až tak podstatné, kdo zvítězil a kdo pojede 25. 11. 2023 do Prahy. Podstatné je to, že si všichni zahráli a výtečně se i u nových her bavili.

 

Zpravodaj z krajského kola MČR v deskových hrách – Mgr. Adéla Ondráčková Nevrlá

 

KRAJSKÉ KOLO DESKOVÝCH HER 2023

Šumperk 7. 11. 2023 – ZŠ Šumperk, Šumavská 21

Výsledky finálových klání:

  1. kategorie: 2011 a mladší

Turboprší                 1. – Ondřej Beer

                                   2. – Patricie Mošoncová

                                   3. – Barbora Pírková2013

4MATION                 1. – Prokopchuk Oleksandr          

                                   2. – Marie Koláříková

                                   3. – Anna Pavlincová

Rychlé šípy               nikdo

  1. kategorie: 2007 – 2010

Turboprší                 1. – Musil Adam;  2. – Šimon Hubáček

4MATION                 1. – Šimon Hubáček;  2. – Musil Adam

Rychlé šípy              1 - Musil Adam

 

  1. kategorie: 2006 a starší

4MATION                 Matěj Hubáček

Turboprší                 Matěj Hubáček

Rychlé šípy              Matěj Hubáček

 

Finále šestnáctého ročníku v Praze bude za necelé tři týdny, v sobotu 25. 11. 2023, a nominovaní na účast v celorepublikovém finále jsou tito žáci: Ondřej Beer; Patricie Mošoncová; Barbora Pírková; Prokopchuk Oleksandr; Marie Koláříková; Anna Pavlincová a Šimon Hubáček.