Zlato pro „ŽIRAFY“

Akce/foto

Ve středu 3. 4. 2019 se v tělocvičně ZŠ Šumperk, 8. května („na Hlucháku“) bojovalo o okresního vítěze ve VOLEJBALE DÍVEK základních škol. Po loňském těsném druhém místě se našim ŽIRAFÁM konečně podařilo získat vytouženou zlatou příčku

Pod vysokou sítí se letos sešlo 5 družstev:  ZŠ E. Beneše („jednička“), ZŠ Vrchlického („pětka“), ZŠ 8. května („trojka“), ZŠ Postřelmov a naše „šestka“ ZŠ Šumavská.

Vzhledem k počtu účastníků se hrálo systémem „každý s každým“, takže nás čekala celkem 4 utkání na 2 vítězné sety do 25 bodů.

Hned v 1. zápase jsme narazili na pozdější stříbrné hráčky z Postřelmova. Utkání bylo označeno jako předčasné finále, neboť průběh byl velmi vyrovnaný, napínavý a o vítězi rozhodoval až třetí, zkrácený, tzv. „tiebreakový“ set, který díky výbornému podání a chytřejšímu útoku vyhrály naše děvčata; celkový výsledek byl 2 : 1. Ve druhém souboji jsme si se soupeřkami z „pětky“ lehce poradili a vyhráli ve dvou setech 2 : 0. Následně proti „jedničce“ jsme lehce zaváhali v druhém setu, ale třetí set jsme opět dotáhli do vítězného konce, tedy 2 : 1. S posledním domácím týmem z „Hlucháku“ jsme nakonec hráli o první místo, protože celkový počet bodů obou družstev byl v této chvíli shodný. Naše děvčata ale předvedla nejlepší volejbalový výkon celého turnaje a zaslouženě vyhrála 2 : 0!