Přejít k hlavnímu obsahu
x

Robotický den s průmyslovkou nebo Už zase máme robota!

Akce /lego robot

Dne 18. 2. 2020 se dva týmy žáků naší školy zúčastnili pátého ročníku regionálního kola soutěže ROBOTICKÝ DEN S PRŮMYSLOVKOU. Devatenáct soutěžních dvojic čekalo programování robotů složených ze stavebnice Lego Mindstorms. Akce se uskutečnila na VOŠ SPŠ Šumperk. Obě družstva byla velmi úspěšná! Soutěž vyhrál Richard Falhar a Jiří Flašar (oba IX. C). Jejich robot byl nejrychlejší, trasu projel bez sebemenšího zaváhání. Pro školu získali hodnotnou cenu – stavebnici Mindstorms. Ani druhý tým, nováčky v programování, Adama Vejmolu a Šimona Možného (oba VI. C) neodradila náročnost soutěže. Umístili se na krásném 8. místě. Nutno podotknout, že za úspěchem Adama, Ríši i Šimona stojí nejen práce v kroužku programování pod vedením ing. Miroslava Haltmara, ale také navštěvování Robokroužku, který na naší škole funguje od letošního školního roku. Při konstruování a programování robota si mladší žáci rádi nechávají poradit od zkušeného deváťáka R. Falhara. Soutěž všem připomněla, že zvítězit znamená makat bez sebemenší chybičky. V programovacím kódu totiž nesmí chybět „ani závorka“!  

Soutěžícím děkujeme za bezvadnou reprezentaci školy. Přejeme hodně zdaru v dalších ročnících.

Mgr. Petra Nevrklová