Přejít k hlavnímu obsahu
x

Náš pěvecký sbor na Loučenské vločce

Akce /foto

Loučenská vločka je dvoudenní nesoutěžní festival, na kterém vystupují nejen sbory z okolních měst a vesnic, ale také z jiných koutů naší republiky a letos dokonce i z francouzského Labrachèr.

Naše Ptáčata na něj byla také pozvána. V pátek 30. listopadu 2018 jsme tedy nasedli do autobusu a vyjeli do Loučné. Dostalo se nám, ostatně jako pokaždé, krásného uvítání od hlavního organizátora celé akce a sbormistra dětského sboru Loučňáček Petra Lukáše. Naše děti zazpívaly na koncertě společně právě s Loučňáčkem a Beruškami z Loučné a s Dubínkem z Dubicka.

Ptáčata a Ptáčátka vystoupila s vánočním programem, ve kterém se samostatně představily oba sbory, a dokonce zde měli svůj samostatný prostor i naši prvňáčci. Ti s námi zkouší teprve od října a bylo to pro ně úplně první vystoupení. Musíme říci, že se koncert dětem velmi povedl a že jejich úsilí bylo oceněno nejen velkým potleskem, ale také slovy přítomných odborníků. Na jevišti nám velmi pomohla naše klavíristka Maruška Zajícová a také flétnistka, naše bývalá žákyně, Kateřina Drásalová. 

Chceme touto cestou ještě jednou moc poděkovat všem dětem za svědomitou přípravu a spoustu energie, kterou nácviku písní věnovaly, a za krásné vystoupení, které zahřálo u srdce.

Pokud si nás budete chtít poslechnout, přijďte si s námi zazpívat vánoční koledy a zpříjemnit si předvánoční čas dne 12. 12. 2018 do šumperského Infocentra, nebo nás můžete podpořit 18. 12. 2018 u radnice v Šumperku.

Za Ptáčata a Ptáčátka Pavla Zerzáňová a Adéla Nevrlá