Přejít k hlavnímu obsahu
x

Gratulujeme úspěšným řešitelům Logické olympiády!

Akce /foto

Žáci naší školy se letošní rok opět zapojili do soutěže Logická olympiáda pořádané Menzou ČR. Stejně jako předešlé roky byli úspěšní a jako jediní ve své kategorii ze Šumperka postupují do krajského kola, které se koná tento pátek 2.11. 2018 v Prostějově.

Konkurence v základním kole byla veliká. Celkem se do soutěže zapojilo v kategorii A2 (2. ročník ZŠ) 2 614 řešitelů, z toho v našem kraji 103.  Kategorie A (3. - 5. ročník ZŠ) 11 616 řešitelů, z toho v našem kraji 684. Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) 17 156 řešitelů, z toho v našem kraji 1 131. Logická olympiáda je soutěž dobrovolná. Veškerá aktivita je na žácích samotných. Musí se do soutěže přihlásit prostřednictvím webových stránek a také podle pokynů v daném časovém limitu vyplnit soutěžní otázky, které jsou nejen zajímavé, ale mnohdy i záludné a nelehké. Prověří si jak své kreativní myšlení, postřeh a pozornost při čtení zadání úloh, tak i jakého mají „Filipa“. Proto si úspěchu žáků, kteří se Logické olympiády zúčastnili, vážíme a postupujícím přejeme vše nej v dalším kole! 

Za naši školu do krajského semifinále postupují žáci: 

Kategorie A (3. - 5. ročník ZŠ) 

Ema Richtrová - V. C - 7. - 8. místo v Olomouckém kraji  

Petr Žižka - V. C – 49 . místo v Olomouckém kraji 

František Richtr – IV. C 


Na své umístění mohou být pyšní i ostatní soutěžící, kteří se do krajského semifinále neprobojovali: 

Jindřich Plánka II. C, Eliška Švarcová - Kategorie A2 

Nela Michalová IV. C; Viktorie Dusová V. C; Eliška Roučová  V. C a Adam Vejmola  V. C - Kategorie A 

Jan Heřmanský VII. C – Kategorie B  

 

 Ukázky úloh najdete na: https://www.logickaolympiada.cz/ukazky/ 

Mgr. Petra Nevrklová