Přejít k hlavnímu obsahu
x

Soutěž Poznej město Šumperk

.

Poznej město Šumperk

Školní rok 2017/2018

Zveme všechny děti druhé až páté třídy základní školy, které rády soutěží, rády řeší hádanky, rébusy  a chtějí získat pěkné ceny do soutěže Poznej město Šumperk. Soutěž organizuje naše škola již čtvrtým rokem. Letošní ročník bude především zaměřen na čarodějnické procesy, které město Šumperk neblaze proslavily. Podrobný popis, jak soutěž probíhá, najdete pod novým logem soutěže na webových stránkách školy. Přihlásit se můžete zasláním mailu na adresu: nevrklova@6zs.cz 

Těšíme se na vaši účast!

Mgr. Petra Nevrklová

Více o soutěži čtěte zde
První kolo soutěže zde

Vyhodnocení 2. kola soutěže 2017/2018

IV. ročník soutěže Poznej město Šumperk byl věnován čarodějnickým procesům. Nové vědomosti v prvním kole děti získávaly prostřednictvím rébusů, tajenek a hádanek. Informace mohly vyhledávat i na internetu nebo z dostupných publikací. Ve druhém kole se získané znalosti ověřovaly. Vyřešení rébusů a šifer jim mohlo pomoci při odpovědích na mnohdy nelehké soutěžní otázky. Kritéria hodnocení byla velmi přísná a každá nepřesnost stála soutěžící ztrátu bodu.

Podmínkou pro postup do 2. kola byla 75% úspěšnost při řešení úloh v kole prvním. Druhé kolo proběhlo 11. 4. 2018 na ZŠ Šumperk, Šumavská 21 v době od 9:00 do 10:30 hod. Tohoto kola se zúčastnilo 31 dětí z I. kategorie (děti 1. - 3. ročníku) a 51 dětí z II. kategorie (děti 4. – 5. ročníku).

Součástí soutěže bylo nakreslit Geschaderův dům. Všechny obrázky byly velmi vydařené a nebylo lehké vybrat ten nejhezčí. Proto měla každá výtvarná práce své pořadové číslo, bez jména autora a školy. Takto anonymně označené obrázky všech dětí hodnotil Parlament naší školy, dále děti třídy IV. C a V. B.

Velmi nás těší, že se letošního ročníku zúčastnil velký počet soutěžících, celkem 97 :-). Všem zúčastněným děkujeme za snahu, trpělivost a chuť soutěžit, výhercům gratulujeme!

Úspěšní řešitelé byli pozváni na vyhlášení vítězů soutěže, které se uskuteční ve středu 9. května 2018 ve 14:00 hodin na šumperské radnici.

Výsledková listina ke stažení zde